Jei jau naudojotės mūsų paslaugomis, labai prašome parašyti trumpą atsiliepimą apie Jūsų įspūdžius. Iš anksto dėkojame už Jūsų nuomonę.

Svečių knyga

Petras Navikas
2017.11.18 18:05:37
Ieškant giminės šaknų, teko perversti Truskavos bažnyčios santuokų, gimimų ir mirimų registravimo knygas, Apytalaukio bažnyčios ir Užvalkių bažnytėlės XVIII amžiaus gimimų registracijos knygą, Truskavos dvaro ir kitus dokumentus, pradedant 1699 ir baigiant 1920 metais. Į bloknotus perrašyta apie tūkstantis įrašų: Truskavos ir Apytalaukio parapijose gimusių, susituokusių ir mirusių Navikų, su jais susigiminiavusių Užkuraičių, Grincevičių, Žukų, Areškų, Kinderių, Paulauskų, Lisauskų ir kitų asmenų. Nepavyko daugiau atvynioti giminės kamuolio, nes nutruko siūlas - Lietuvos valstybiniame istorijos archyve daugiau nebuvo dokumentų apie mūsų giminę.
Giminės genealoginio medžio nustatymą sunkino tai, kad iki 1828 metų bažnyčios knygose apie asmenis yra surašyta nedaug duomenų. Santuokų ir mirimų registracijos knygose nenurodytos sutuoktinių ir mirusiųjų tėvų vardai ir pavardės. Be to, minėtomis pavardėmis daug žmonių gyveno šalia vienas kito buvusiuose Užvalkių, Lalų ir Praižūnų bei dar esančiuose Petkūnų ir Vidulaukių kaimuose. Kartais net maža įrašo detalė padėdavo išspręsti iškilusią mįslę. Tačiau nebuvo sunku nustatyti Navikų giminės medžio kamieną.
Naviko pavardė Truskavos ir Apytalaukio bažnyčių knygose rašyta lotyniškai, lenkiškai, rusiškai, ją sulenkinant ar surusinant, atsižvelgiant į tai, kokia kalba tuo metu buvo rašomos knygos. O knygos iki 1790 metų knygos buvo rašomos lotyniškai, po to iki 1828 metų – lenkiškai, o pavardė - Nawikas ar Nowikas. Vėliau, iki 1920 metų, – rusiškai - Novikov, Novikovas. Bet amžiaus pabaigoje vėl pradėta rašyti Navikas.
Visada suvirpėdavo širdis bevartant bažnytines knygas ir atradus įrašą apie artimųjų krikštą, santuoką ir mirtį. Šie knygų lapai buvo liesti rankų, kurios glostė Antano, Vaitiekaus, antrojo Antano ir jų žmonų Elžbietos, Kotrynos, Marijonos galvas juos krikštijant, kurios krapino karstus jiems numirus. Prisiliesdamas prie šių lapų, tarsi prisiliesdavau ir aš prie jų, pranykdavo mus skiriantis laikas, tapdavome artimi.
Antanas Stanevičius
2016.10.13 18:16:28
Iškart matyti, kad dirba ne tik profesionalai, bet ir savo darbą labai mylintys žmonės. Jie įsijaučia į kliento norą, beje, vis augantį, kuo daugiau ir išsamiau sužinoti savo šaknis, kad tvirčiau jaustumėmės šiandieninėje vėjų pagairėje.
Danute Švitinckiene
2016.03.31 20:35:14
Dėkoju už puikiai ir išsamiai sudarytą giminės medį. Malonus bendravimas su kliantu, ' žemiškas ' paaiškinimas, sutarties sąlygų įgyvendinimas . Esu labai patenkinta ir rekomenduoju tiems, kurie planuojate užsisakyti giminės medį, kreiptis į tavopavarde.lt.
R Petkus
2016.01.24 23:22:15
Man patiko, jeigu ir Jums reikia geneologinio medzio rekomenduoju.
Irena Stefanija Dailidienė
2016.01.16 17:15:51
Neseniai susidariau vienos iš savo šeimos atšakų genealoginį medį. Esu patenkinta ir džiaugiuosi sužinojusi daug naujo apie savo mamos giminę.
 
Parašykite
Žemėlapis
Apie